Uğur Kılıç’ın katili öldürüldü iddiası: Kardeşi ‘Bildiklerim var’ dedi

Mustafa Özdemir

ZONGULDAK– 1999’da yaşamını yitiren mafya babası Dündar Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç’ı, eski eşi Alaattin Çakıcı’nın azmettirmesiyle 20 Ocak 1995’te Bursa Uludağ’da öldüren Abdurrahman Keskin’in Sakarya’da öldürüldüğü ileri sürüldü. Odatv’nin haberine göre 2002 yılında cezaevinden çıkan Abdurrahman Keskin işkence yapılarak öldürüldü.

‘POLİS BÖLGESİNDE YOK, JANDARMA BÖLGESİ OLABİLİR’

Abdurrahman Keskin’in Zonguldak’ta yaşayan kardeşi Hüseyin Keskin, Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada haberi duyunca polise gittiğini ancak “Bilgimiz yok yanıtını” aldığını söyledi. Hüseyin Keskin polis yetkililerinin kendisine cinayetin jandarma bölgesinde işlenmiş olabileceğini söylediklerini belirterek ağabeyi ile en son 15 gün önce telefonla görüştüğünü ve sesinin ‘çok kötü’ olduğunu anlattı.

‘BİLDİĞİM ŞEYLER VAR’

Keskin şunları söyledi:
“Ağabeyimin Sakarya’da işkence yapılmış halde ölü bulunduğu yönünde çıkan haberin ardından Zonguldak Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, cinayeti teyit etmeye çalıştım. Polis yetkilileri, Sakarya Emniyet Müdürlüğü ile görüşerek bu konuda bir bilgi olmadığını, olayın jandarma bölgesinde olabileceğini ifade ettiler. Ortada bir cinayet var. İşkence yapıldığı söyleniyor ve biz devlette muhatap bulamıyoruz. Benim babam 85 yaşında ve ölüm döşeğinde. Polis ve jandarmada benim cep telefonum var. İsteseler beni oturduğum evde anında bulabilirlerdi. Zonguldak Valisi ve Emniyet müdürümüzden rica ediyorum. Eğer ağabeyim bir cinayete kurban gitti ise bana cenazesini göstersinler. Eğer bu haber doğru değilse bunu da öğrenmek istiyorum. Ağabeyim gerçekten öldürüldüyse bu sıradan bir cinayet değil. Bildiğim şeyler var. Devlet yetkililerinden bir cevap bekliyordum.”

ALAATTİN ÇAKICI AZMETTİRİCİLİKTEN CEZA ALMIŞTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin girişimleriyle Meclis’ten geçen infaz düzenlemesi sayesinde tahliye edilen suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı eski eşi Uğur Kılıç’ın öldürülmesi olayında azmettirici olduğu iddiasıyla yargılanmış ve 2006 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme daha sonra tahrik indirimi yaparak cezayı 19 yıl 2 aya düşürmüştü.

Dündar Kılıç kimdir?

Dündar Kılıç, 1935 yılında, Trabzon’a bağlı olan Sürmene ilçesinde dünyaya geldi. Tam adı Ali Dündar Kılıç olan ünlü mafya babası, dokuz yaşındayken ailesi ile beraber Ankara’ya taşındı.

14 yaşına geldiğinde ilk defa tutuklanan Dündar Kılıç, 1960’lı yıllarda Ankara bölgesindeki en tanınmış suçlulardan birisiydi. Ruhsatsız kumar oynatarak nüfuzunu geliştiren Kılıç, 1960 yılında işlediği bir cinayetten dolayı tutuklandı ve 1965 yılına kadar cezaevinde kaldı.

1965 yılında, cezaevinden çıktıktan sonra işlediği farklı suçlardan dolayı gözaltına alındı. 15 Ağustos 1972‘de Diyarbakır ve Siirt İlleri Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından THKO örgütüne ‘yardım ve yataklık’tan yakalandı. 1984 yılında, MİT tarafından başlatılan Babalar Operasyonu çerçevesinde yakalandı ve de 11 ayrı suçtan suçlu bulunarak Mamak Cezaevi’ne gönderildi.

Kılıç’ın kızı Uğur Kılıç, 1995 yılında öldürüldü.

Kılıç’ın hayatı, yeğeni Mustafa Dündar Kılıç tarafından 2006 tarihinde kitaplaştırıldı. Kurtlar Sofrasında Son Kabadayı adını taşıyan 120 sayfalık kitap, Kitaplık yayınları tarafından yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir