Bu Altcoin, Google Desteğiyle Harekete Geçti! Devamı Gelecek Mi?

Geçtiğimiz günlerde Google Cloud, 11 altcoin ağı için desteğini duyurdu. Bunlardan biri olan Avalanche (AVAX), hala düşük likidite sorunuyla yüz yüze. Peki altcoin için sırada ne var?

Avalanche ağı ve altcoin AVAX’ı neler bekliyor?

Son birkaç ayda Blockchain dünyasında işbirlikçi çabalarda bir artış gözlemledik. Bunlardan en sonuncusu Google Cloud entegrasyonu olup Avalanche de seçilen ağlar arasında yer almaktadır. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, diğer altcoin ağları arasında Polygon ve Tron gibi isimler yer alıyor.

Resmi duyuruya göre entegrasyon, Avalanche kullanıcılarının on-chain veri analizi için Google Cloud’u kullanabileceği anlamına geliyor. Buna NFT verileri ve işlem verileri de dahildir. Aynı zamanda WEB2 şirketleri ile WEB3 protokolleri arasında artan bağlantının da altını çiziyor.

Altcoin dünyasındaki işbirlikçi çabalar, uzun vadeli odaklanmanın göstergelerinden bazılarıdır. Google Cloud birden fazla blockchain ağına geliyor. Bu da Blockchain sektörünün genişleme ve ilerleme hızının kanıtı niteliğinde.

Bu gelişme AVAX için daha fazla güveni tetikleyecek mi?

Avalanche’ın Google Cloud ile entegrasyonuna ilişkin duyuru, piyasa duyarlılığını etkileyecek gelişmelerin hemen başında geliyor. İlginç bir şekilde Avalanche’ın ağırlıklı duyarlılık metriği son birkaç günde, özellikle de son 24 saatte önemli bir artış kaydetti. Bu ivme altcoin fiyatına bir miktar destek sağladı.

Ağırlıklı duyarlılık metriğine göre piyasa yukarı yönlü bir eğilim sergilerken aynı zamanda hacimde de bir artış meydana geldi. Ancak hacmin haftanın en düşük seviyelerine gerilemesi nedeniyle bu durum kısa sürdü. Ani yükseliş, hacim artışı olarak yansıyan bir miktar birikimin meydana gelmiş olabileceğini gösterebilir. İlginç bir şekilde hacim artışı, RSI’ye göre AVAX aşırı satış bölgesine girdiğinde meydana geldi. Bu da Temmuz ortasından bu yana devam eden keskin düşüşün ardından geldi.

Sırada ne var?

Altcoin AVAX, son 2 gündeki zayıf yükseliş girişiminin ardından yazının yazıldığı sırada 8,89 dolardan el değiştirdi. Ancak altcoin’in daha önce galip gelenlerin artık sona ermiş gibi göründüğünü belirtmekte fayda var. Bu da son yükseliş momentumunun satış baskısını ortadan kaldırdığını gösteriyor.

AVAX’ın Temmuz ortasından bu yana devam eden satış baskısının ardından yükseliş eğilimi göstermesi bekleniyor. Google Cloud duyurusuyla hemen hemen aynı zamanda aşırı satılmış olması yükseliş potansiyelini daha da vurguluyor.

Yükseliş beklentilerine rağmen altcoin piyasasında hala düşük likidite işaretleri görülmekte. Bu da AVAX’ın aşırı satış bölgesinden kaçma çabasında daha büyük bir yükseliş elde edememesinde açıkça ortada. Bununla birlikte indirimli fiyat, özellikle uzun vadeli bir fırsat arayan yatırımcılar için cazip bir giriş noktası sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir