Binance, Ripple ve Kripto Para Piyasasından Sıcak Haberler Var!

SEC, Ripple karşısında mali raporlar vb. sunmaya zorlama talebini kazandı. Euclid Finance resmi olarak Euclid LRT turnuvasını başlattı. Horizen, 7 Şubat’ta korumalı havuzları kalıcı olarak devre dışı bırakacak. Dev kripto para borsası Binance, Earn, Covert, Marjin ve Vadeli İşlemlere Ronin’i ekliyor. Spot Bitcoin ETF ihraççıları, Google’ın pazarlama kurallarında yapılan değişikliklerin ardından tanıtım kampanyaları başlattı. SFC, yatırımcıları kripto para platformları konusunda uyardı. İşte detaylar…

Binance, Ripple ve kripto piyasasındaki son dakika gelişmeleri

Ripple, SEC’in talebini yerine getirmek zorunda!

Fox’ta bir gazeteci olan Eleanor Terrett, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple karşısındaki son hamlesinde başarılı olduğunu bildirdi. Bu göre Ripple, 2022-2023 mali raporlarını, XRP’nin düzenleyici satışlarıyla ilgili sözleşmeleri ve XRP’de alınan kurumsal satış geliri miktarına ilişkin bilgileri SEC’e vermek zorunda. Bu bağlamda Terrett, şu paylaşımı yaptı:

SEC, Ripple’ı 2022-2023 mali tablolarını, XRP’nin kurumsal satışlarını düzenleyen şikayet sonrası sözleşmelerini üretmeye ve aldığı XRP kurumsal satış gelirlerinin miktarına ilişkin soruları yanıtlamaya zorlama talebini kazandı.

Binance, Earn, Covert, Marjin ve Vadeli İşlemlere Ronin’i ekledi

Binance, Ronin’in (RONIN) Binance Simple Earn ve Binance Convert’e eklendiğini duyurdu. Buna ek olarak Binance, RONIN’i 5 Şubat TSİ: 18:00’da Marjine ekleyecek. Ardından, 6 Şubat TSİ: 07:30’da Vadeli İşlemler listesine dahil edecek. Son olarak, 8 Şubat TSİ:11:00’da Binance Otomatik Yatırım’a ekleyecek.

Euclid Finance, Euclid LRT Championship’i resmi olarak başlattı

Resmi kaynaklara göre, Euclid Finance resmi olarak Euclid LRT turnuvasını başlattı ve tanıttı. Euclid LRT turnuvasına katılanlar, IDO beyaz listesi ve airdrop uygunluğu ile değiştirilebilen gelişmiş E-Puanlar kazanabilirler.

  • Turnuva 1: Tavsiye Ruleti, üyeleri davet ederek katılımcının E-Puan tabanını artırın. Bir katılımcı ne kadar çok referans getirirse, E-Puan tabanı o kadar büyük olacak.
  • Turnuva 2: vlEQB ve ePendle (@Equilibriafi) yarışması. Bir katılımcı ne kadar çok tutarsa, o kadar yüksek destek alacak.
  • Turnuva 3: Lonca Savaşları. Katılımcı tarafından seçilen loncaya katılın ve lonca sıralamasından gelen gelişmiş etkinin avantajlarından yararlanın. Diğer loncalarla yarışın ve ödüller kazanın.

Horizen, 7 Şubat’ta korumalı havuzları kalıcı olarak devre dışı bırakacak

Horizen, 7 Şubat TSİ 20:00’de 1502800 blok yüksekliğinde hard fork yoluyla main-net’teki ağ yükseltmesini gerçekleştirecek. Bunun ardından korumalı havuzları kalıcı olarak devre dışı bırakacak. Kripto para projesi, kullanıcıların bundan önce korumalı havuzdan fon çekmelerini tavsiye etti. Fonları, Sphere by Horizen veya zen-cli kullanarak şeffaf adreslere aktarma imkanı olacak. 7 Şubat’tan sonra, korumalı havuzdan başka herhangi bir adrese para aktarmak mümkün olmayacak.

Bitcoin spot ETF ihraççıları, tanıtım kampanyaları başlattı

BlackRock ve Grayscale gibi büyük varlık yönetim şirketleri, Google’ın kripto para araçlarını tanıtmaya yönelik pazarlama kurallarından tam olarak yararlanarak Bitcoin borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) tanıtmak için online reklam kampanyaları başlattı. Google’ın yeni pazarlama kuralları, “Bitcoin ETF” gibi sorgular için arama sonuçlarının yanında “kripto para birimi kripto para tröstlerini” tanıtan reklamların görünmesine izin veriyor. Bu kurallar 29 Ocak’ta yürürlüğe girdi. Bu arada, bundan önce 10 varlık yönetim şirketi 11 Ocak’ta Bitcoin ETF’lerini piyasaya sürmüştü.

BlackRock, Fidelity, Grayscale, Invesco ve Bitwise gibi varlık yönetim şirketlerinin spot Bitcoin ETF’lerini tanıtan reklamları çoktan yayınlandı. İhraççılar, ürünlerinin potansiyel müşterilere, özellikle de bireysel yatırımcılara maruz kalmasını en üst düzeye çıkarmaya çalışıyor. Bu şirketler pazarlama çabalarını artırdı. Ayrıca, Grayscale dışındaki tüm spot Bitcoin ETF ihraççıları ücretlerden vazgeçtiği ya da ücretleri düşürdü. Bu yüzden, şiddetli bir maliyet savaşına girdiler. Ortaya çıkan bu ürünler varlık tabanlarını sürekli genişletiyor. Grayscale %1,5 oranında bir ücret alıyor.

SFC, yatırımcıları kripto para platformları konusunda uyardı

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), yatırımcılara yalnızca SFC tarafından onaylanmış lisanslı kripto para platformlarında işlem yapmalarını tavsiye etti. Yatırımcılar, SFC’nin lisanslı kripto trade platformları listesini kontrol edebilirler.

Solana ‘Chapter 2’ kripto telefonu 60.000 ön siparişe ulaştı

Solana’nın hit kripto telefon serisinin yeni nesli, ürünün piyasaya çıkmasına yaklaşık bir yıl kala şimdiden yüksek düzeyde ilgi görüyor. Bir Solana sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre, “Solana Mobile Chapter 2” olarak adlandırılan Solana Mobile Saga’nın halefi, üç haftadan kısa bir süre içinde 60.000 ön siparişe ulaştı. Solana Labs’in kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, “Solana Mobile’a gelen tepkiler inanılmaz. Bölüm 2 duyurulduğundan bu yana 60.000’in üzerinde ön sipariş aldık. Ayrıca, özel kullanıcılardan oluşan gerçek bir topluluk oluşturduk.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir