Justin Sun Şimdi Binance’e Bu Altcoin’den Döküyor!

Tron kurucusu Justin Sun, SEC davasından kısa süre sonra Binance ve Houbi borsalarına yaklaşık 4,6 milyon dolar değerinde altcoin aktarmıştı. Yeni raporlar, kurucunun bu sefer yüklü miktarda TRX taşıdığını gösteriyor.

Justin Sun bu sefer TRX transferiyle gündemde

On-chain verilere göre Sun, bu sabah Venus ve PancakeSwap üzerinden 43,19 milyon TRX taşıdı. Daha sonra, 56,19 milyon TRX’i üç farklı işlemde Binance’e transfer etti. Sun’ın transferlerinin özellikle SEC davasından sonra yoğunlaşması dikkat çekiyor.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere SEC, Mart sonunda Tron kurucusuna piyasa manipülasyonu gerekçesiyle dava açtı. Bu tarihte, Sun token ve Hust gibi Justin Sun bağlantılı altcoin’ler çift haneli değer kaybetti. Son TRX transferlerinden önce, Sun’ın yeni bir duyuruyla Tron’u Twitter trendlerine ulaştırdığını belirtelim…

Tron kurucusu, HK Stablecoin lansmanını açıklarken TRON Twitter trendlerinde

Son 24 saat içinde TRON (TRX), yatırımcılar ve meraklılar kriptonun en son gelişmelerini tartışırken 5.400’den fazla tweet trend oldu.

İlgideki artışın nedeni, Sun’ın ağda Hong Kong dolarına sabitlenmiş stablecoin’i piyasaya sürme haberinden kaynaklanıyordu. Sun, gönderide 180.000’den fazla gösterimle “HK stablecoin yakında TRON’da” diye tweet attı.

Bu yılın başlarında, Huobi’de danışman olarak görev yapan Justin Sun, 2023’ün sonuna kadar TRON’u beş ülkede resmi bir ödeme hizmeti haline getirmek için iddialı bir hedef belirledi:

2023 yılına kadar, TRX’in en az 5 ülkede yaygın olarak kabul edildiğini ve yasal ödeme aracı olarak kullanıldığını görmeyi ve bunun genel olarak kripto para biriminin daha geniş çapta benimsenmesinin sadece başlangıcı olmasını umuyorum.

TRX ağı ne durumda?

Tron ağı, 2023’ün 2. çeyreğine Tron Stake 2.0’ın lansmanını duyurduğunda büyük bir patlama ile başladı. Blockchain ayrıca Stake 2.0’a daha fazla özellik eklendiğini duyurdu.

Ancak, Tron’un Nisan ayında sunduğu tek şey bu değil. Yeni bir aya girmek üzereyken, kripto araştırmacısı Emperor Osmo, 28 Nisan itibariyle Tron’un 5 milyar doların üzerinde TVL’ye sahip olduğunun altını çizdi. Tron ağı, Ethereum ve Binance Smart Chain’den sonra 3. sırada yer alıyor.

Bahsi geçen gelişmeye ek olarak, TronScan’den gelen veriler de ağdaki stablecoin’lerin günlük ortalama transfer hacminin 9.745.288.645’e ulaştığına işaret etti.

İyimser gelişmelere rağmen, Santiment’ten gelen veriler Tron için tam olarak en iyi resmi göstermiyordu. Yazım sırasında, ağdaki geliştirme etkinliği en iyi durumda değildi. Ek olarak, geliştirme faaliyeti son birkaç gün içinde bir düşüşe tanık oldu ve bu yazı yazılırken 2.31 seviyesindeydi. Fiyat açısından, gün içi %1,5 civarında yükseldiği 0.067 dolar bölgesinde işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir