İmamoğlu: Kızılay yönetimine ben de tepkiliyim yine liyakatli bir yönetime kavuşacak; şimdi kan bağışı zamanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kızılay’ın ‘kan bağışı’ çağrısını paylaşarak, “14 Mayıs’tan sonra Kızılay yine liyakatli bir yönetime kavuşacak. Ama şimdi kan bağışı zamanı” dedi. 

Türkiye Kızılay Derneği, “Ulusal kan stoklarımız asgari seviyenin altına düşmüştür. Kan bekleyen hastalarımızın mağduriyet yaşamaması için tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz” çağrısı yaptı.

İmamoğlu Twitter’dan Kızılay’ın çağrısını alıntılayıp yönetimine tepki olduklarını da not düşerek şu ifadeleri kullandı: 

“Biliyorum mevcut Kızılay yönetimine kızgınsınız. Ben de tepkiliyim. Ne yazık ki bu asil kurum, başındaki zat ve ona bu görevi layık gören zihniyet yüzünden zor durumda. Bakmayın sıralanan bahanelere, ulusal stokların tükenmesinin tek nedeni bu yönetim. 14 Mayıs’tan sonra Kızılay yine liyakatli bir yönetime kavuşacak. Ama şimdi kan bağışı zamanı. Tüm duyarlı vatandaşlarımı kan bağışına davet ediyorum.”
 

TIKLAYIN | Kızılay: Ulusal kan stoklarımız asgari seviyenin altına düşmüştür, tüm vatandaşlarımızı kan bağışına davet ediyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir