Elon Musk DOGE Değil: Bu Altcoini Tek Tweetle Uçurdu!

Milyarder Elon Musk, attığı tweet’leriyle kripto para piyasasını hareketlendirmeye devam ediyor. İşte detaylar…

Elon Musk tweet’i CULT tokenını yükseltti

Elon Musk’ın kripto para piyasası üzerindeki etkisi hissedilmeye devam ediyor, zira son tweet’i Cult DAO token’ının değerinde bir artışa neden oldu. “The DOGE Father” olarak bilinen Musk, “Cult / Culture” kelimesini içeren bir tweet attı. Bu da son 24 saat içinde CULT tokeninin değerinde yüzde 100’lük bir artışa neden oldu. Ardından coinin fiyatını 0,000008625 dolara çıkardı. DAO tokenı bir meme coin olarak kabul edilmemekte. Ama şu an, değeri değişken olduğu için benzer şekilde davranıyor. Cult DAO topluluğu Musk’ın tweetini kendi avantajlarına kullandı. Ardından, tokenin değeri için bir yükseliş baskısı yarattı.

Musk’ın Dogecoin ve Shiba Inu fiyatlarını etkileyen önceki tweet’lerinden farklı olarak, Musk ile Cult DAO ekibi arasında görünür bir bağlantı yok. Bu da mevcut rallinin sürdürülebilir olmayabileceği ve nihayetinde varlığın performansını etkileyebileceği anlamına geliyor. Buna rağmen, CULT, ani değer artışının ardından 30 günün en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

Meme coin’ler son zamanlarda altcoin momentumunun lideri olarak ön plana çıkmakta. PEPE bu konuda lider konumunda bulunmaktadır. Büyük fiyat artışı, onu piyasa değerine göre ilk 100 kripto para listesine itti. Ardından, kısa süre önce Dogecoin’in işlem hacmini aştı. Bununla birlikte, BONK gibi bazı meme coinlerin kısa geçmişlerinde sürdürülemez bir hype yarattığı bilindiğinden dikkatli olunması tavsiye edilmekte..

Musk, kripto para piyasaını etkiliyor

Cult DAO, kurucuları aracılara ihtiyaç duymadan yatırımcılarla buluşturarak geleneksel girişim sermayesi modellerini bozmayı amaçlar. Merkezi olmayan bir girişim sermayesi platformudur. Yerel tokenı CULT, Musk’ın tweet’inden sonra yükselse de yazım sırasında yüzde 61’lik bir değer artışı ile 0.00000808 dolardan el değiştiriyor.

Bu, Musk’ın tweet’leriyle, özellikle meme coin’lerle kripto para piyasası üzerinde önemli etkiye sahip olduğu ilk sefer değil. Musk geçtiğimiz yıllarda önce evcil hayvanı Shiba Inu Floki’nin bir fotoğrafını “yeni CEO” başlığıyla paylaşmıştı. Bu da piyasada heyecan yaratmış ve çeşitli meme coin’lerin fiyatlarını etkilemişti. Musk ayrıca ayrı bir tweetinde Floki’nin “sayılarla arası iyi” ve “stil sahibi” olduğunu belirtti. Böylece tweetlerinin etrafındaki çılgınlığı daha da körükledi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk’ın tweetleri belirli kripto paraların değerinde ani artışlara neden olabilirken, herhangi bir kripto paraya, özellikle de dalgalanmalarıyla bilinen meme paralara yatırım yapmadan önce dikkatli olmak ve kapsamlı bir araştırma yapmak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir