Bu 5 Altcoin ‘Boğa Patlamasının’ Sinyalini Veriyor!

Kripto para piyasasında boğa sinyalleri gelmeye devam ediyor. Özellikle beş altcoin için önemli gelişmeler söz konusu. Detaylara hep birlikte bakalım.

Altcoin Lybra Finance (LBR)

Lybra Finance (LBR) fiyatı önemli bir destek seviyesinden geri döndü. Ayrıca bir yükseliş trendi formasyonu içinde işlem görüyor. Güçlü bir toparlanma, potansiyel olarak mevcut seviyesinden %90’ın üzerinde bir fiyat artışına yol açacak. Lybra Finance (LBR)’nin günlük görünümüne bakalım. Lybra Finance’in (LBR) fiyatı, işlemin başlangıcından bu yana yükselen bir destek trend çizgisi ile birlikte yükseliyor. Bu trend çizgisi, en son 24 Temmuz’da (mavi ok) olmak üzere birçok kez fiyat için destek sağladı.

Destek hattı şu anda 1,2 dolarlık yatay destek alanıyla çakışıyor ve önemini daha da güçlendiriyor. Bu nedenle, fiyatın destek seviyelerinin bu birleşiminden geri dönme olasılığı yüksek. Başarılı olması halinde, mevcut fiyattan %90’ın üzerinde bir artış olacak. Ayrıca 2,6 dolarlık önemli bir direnç seviyesine doğru altcoin LBR yükselecek.

Maker (MKR) için yükseliş beklentisi

Maker’ın son dönemdeki fiyat performansı, geçtiğimiz hafta %11’lik sağlam bir artışla dikkat çekiciydi. Token ayrıca son 24 saat içinde %4,21’lik bir fiyat artışı kaydetti. Buna göre kısa vadede güçlü bir ivmeye işaret etti. Ancak, son bir saat içinde yaşanan %0,81’lik küçük bir düzeltme piyasadaki volatilitenin altını çiziyor.

Şu anda MKR 1.220,43 dolardan işlem görüyor. Buna göre token, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.339,02 doların %80,75 altında hareket ediyor. Son fiyat artışı cesaret verici. Ancak, tarihsel bağlamı ve kripto piyasasının dinamiklerini etkileyen faktörleri göz önünde bulundurmak çok önemli.

Ali Martinez’den altcoin Chainlink için vurgular

Önde gelen bir kripto grafik analisti olan Ali Martinez, kısa süre önce Twitter’a girerek değişken bir kripto piyasasının ortasında Chainlink’in (LINK) performansını övdü. Martinez, altcoin LINK’in istikrarlı bir şekilde konumunu koruduğunu ve 7 dolar civarında seyrettiğini savundu.

Martinez’in tweetine, zincir analizleri ve sosyal ölçümleriyle tanınan bir piyasa istihbarat platformu olan Santiment’ten elde edilen açıklayıcı bir piyasa grafiği görüntüsü eşlik etti. Kripto analisti, ağın yeteneklerini geliştirmeye odaklanan Chainlink geliştiricilerinin gayretli çabalarının altını çizdi. Bu arada Santiment’in kendisi de kısa süre önce altcoin Chainlink’in yükselen fiyatı hakkında büyüleyici bilgiler içeren bir tweet attı. Gözlemlerine göre, Chainlink geçtiğimiz Perşembe günü önemli yükseliş kaydetti. Buna göre 8 doların üzerine doğru artış göstererek piyasadaki emsallerini geride bıraktı.

Optimism dikkat çekiyor

Piyasa verileri, Ethereum blockchain için önde gelen bir Layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism’in (OP), görünürde daha önemli bir yükseliş eğilimi ile kripto traderlarının dikkatini çektiğini gösteriyor.

CoinMarkeCap verileri ilginç bir duruma işaret ediyor. Son 24 saat içinde kripto yatırımcılarının 88 milyon doların üzerinde altcoin OP alıp sattığını gösteriyor. Bu rakam, son 24 saatte elde edilebilen değerden %27,45’lik bir artışı temsil ediyor. Ayrıca fiyatı %5,95’lik etkileyici bir artışla 1,60 dolara çıkardığı için özellikle önemlidir.

Wells Fargo analistlerinden Shannon Thorp’dan XRP açıklaması

Wells Fargo analistlerinden Shannon Thorp kısa bir süre önce Twitter’da XRP Armmy’nin bölünmüş yapısı hakkında bilgi verdi. Ayrıca altcoin XRP’nin fiyatını tahmin ederken topluluğun benimsedikleri zıt yaklaşımlar hakkındaki gözlemlerini paylaştı. Altcoin XRP meraklılarından oluşan tutkulu bir topluluk olan XRP Army, kripto paranın kullanım alanını ve potansiyelini tanıtmada etkili bir güç olmuştur.

Ancak Thorp, XRP için fiyat tahminlerinin temeli konusunda topluluk içinde büyüyen bir bölünmenin altını çiziyor. Grafik takipçileri ve faydaya inananlar olmak üzere iki farklı grubun ortaya çıktığını belirtti. Grafik takipçileri, altcoin XRP’nin kısa vadeli fiyat hareketlerini tahmin etmek için özellikle Bitcoin (BTC) ile ilgili olarak tarihsel fiyat modellerini ve eğilimlerini inceleyerek teknik analize büyük ölçüde güvenen kişilerdir.

İkinci grup

Öte yandan, faydaya inananlar olarak bilinen ikinci grup, altcoin XRP’nin faydasını ve XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple’ın yıllar içinde kurduğu ortaklıkları vurgulayan kişilerden oluşuyor. Wells Fargo analisti, XRP Army’nin tahminlerine yönelik bölünmüş yaklaşımına bakıyor. Buan göre her iki taraf hakkında da şüpheci olduğunu ifade ediyor. Ona göre, ne grafik takipçileri ne de faydaya inananlar tahminlerinde tutarlı bir şekilde isabetli olmadı. Buna göre bu da XRP topluluğu içinde belirsizliklere yol açtı.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda analist tahmin konusuna da değiniyor. Altcoin XRP’nin bir menkul kıymet olarak sınıflandırılmasına dayalı fiyat tahminleri yapılmasına karşı çıkıyor. Böyle bir yaklaşımın mantığa aykırı olduğunu ve Ripple’ın orijinal vizyonuyla uyum sağlamadığını iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir